ZUMBA si podmaňuje Českou republiku

Nejdříve se zdálo, že zumba profrčí přes Česko světelnou rychlostí podobně jako jiné fitness novinky. Dnes můžeme s určitostí tento předpoklad zavrhnout. Zumba je tady a my všichni ji milujeme!

Nespoutaná, vášnivá, hravá. I taková je zumba. Kombinací latinskoamerické hudby a aerobních tanečních kroků vzniklo unikátní fitness cvičení. Spojuje v sobě sexy latino rytmy, tance jako salsa, merengue, samba, hip-hop, cha-cha, a další. Jejich vyjmenováváním bychom zaplnili celou stranu. Ale při zumbě jednoznačně platí, že je lepší jednou zažít než třikrát číst. Proto dámy, neleňte a zjistěte si, kde ve vašem městě se zumba cvičí. Neprohloupíte! Podobně jako tisíce nových nadšených žen po celém Slovensku.

Cvičíme u nás

Zumbu a její instruktorů dnes najdete v každém větším i menším městě. Závisí na počtu a výskytu nadšenců, kteří se pro nový fitness hit zapálili. Větší taneční školy, nebo zkušení zumba instruktoři nabízejí i několikatýdenní kurzy. Výhodné jsou permanentky, protože vám zajistí stálé místo ve skupině. Jinak si zaplatíte za každou hodinu zvlášť, a tak můžete cvičit tehdy, když máte chuť a čas.

Ceny se pohybují mezi 50 – 140,- Kč za hodinu v závislosti od města. Pozor však, jednorázové vstupy jsou na mnoha místech povoleno pouze tehdy, jestliže zůstaly volná místa. Kurzy bývají rozděleny i podle obtížnosti a vašich zkušeností s cvičením.Informace o kvalitě instruktora si ptejte přímo od něj, po případě se spolehněte na doporučení přítelkyň.

Oficiální internetovou stránkou zumby je www.zumba.com .