Zumba – první cvičení, které připomíná taneční párty

Napadlo vás někdy, že by bylo příjemné užít si cvičení tak jako na nějaké taneční párty? Díky zumbě je to možné. Nový fitness program spojuje cvičení s latinskoamerickými tanci. A je po celém světě čím dál oblíbenější.

První lekce zumby vznikla omylem
Zumba vznikla náhodou, když tanečník a choreograf zpěvačky Shakiry Alberto Perez přišel na hodinu aerobiku a zjistil, že si zapomněl přinést hudbu na cvičení. Jediné, co měl v autě, byly latinskoamerické písničky. A protože latinsko-americké tance byly jeho oblíbené, rozhodl se zkusit improvizovat. Hodina měla úspěch a vznikla tak první lekce zumby.

Po pár letech, kdy učil zumbu v Kolumbii, se ji Perez rozhodl vyvézt do Spojených států, kde se Američanky do nového cvičebního stylu úplně zbláznily. Z Ameriky se pak zumba dostala i do Evropy. Do Česka přišla teprve nedávno, ale objevuje se čím dál víc fitcenter, které ji do svých služeb zařazují.

Zábava jako na taneční párty
Zumba se hodí pro všechny, kteří nechtějí jenom dřít v posilovně, ale cvičení si skutečně užít a udělat tak něco nejen pro svoji fyzičku, ale i pro psychiku. „Zumbu jsem si skvěle užila, cvičení mě moc bavilo a hned jsem se těšila na další hodinu.Konečně jsem našla cvičení, do kterého se nemusím nutit, ale které je pro mě opravdou zábavou,“ popsala svoje nadšení studentka Klára.

Zumba přitom není jen zábava, ale pomáhá také spalovat tuky. Při cvičení totiž pracuje skutečně celé tělo a ne jen některé jeho část, jak je tomu u některých jiných cvičení. „Po zumbě jsem byla úplně vyřízená a strašně zpocená. Ale spokojená, skvěle jsem si zacvičila, probudila endorfiny a cítila jsem, že jsem pro svoje tělo něco udělala,“ potvrdila Klára.

Tak trochu zábavnější aerobic
Protože zumba vznikla jako náhrada za hodinu aerobiku, hodně z něj vychází. Je však ladnější, spíš než sport připomíná tanec. Propojuje prvky aerobního cvičení s tanečními kroky ze salsy, rumby, merengue, mamba i hip hopu.

Navíc s sebou podle tvůrců nese obrovskou výhodu – je zábavná, takže je jednoduší vydržet cvičit, dokud se hned nedostaví viditelné výsledky.
Pokud chcete zumbu vyzkoušet, můžete si najít sport-centrum.