Neumím tancovat, mohu i já na zumbu?

O tom jak nepotřebujete být profesionální tanečník, abyste se zamilovali do Zumby.

Zumba, jako nejúspěšnější druh fitness cvičení, používající horké latinsko-americké rytmy, je vynikající způsob jak spálit kalorie a zažít při tom kopec zábavy. Proč tedy více žen nezkusí tento druh cvičení? „Nevím tančit!“ Je nejčastější věta, kterou poslouchají instruktoři od množství žen.

Žádná z nás nechce být přece za dřevo v tělocvičně. Ale nemusíte být profesionální tanečník, abyste si užili hodinu zábavy. Právě naopak, díky Zumba již nemusíte navštěvovat taneční kurz, abyste se naučili lépe tančit. Přečtěte si příběh dvou žen, Sandry a Tamary.

Obě jsou matky tří dětí. Jejich příběh dokazuje, že nemusíte být tanečník na to, abyste se zamilovali do Zumby. „Vždycky jsem byla otřesná tanečnice, ale zbožňovala jsem tanec“, říká Sandra „Myslela jsem si, že by mi Zumba mohla pomoci, protože jsem se chtěla naučit tančit.

Nechtěla jsem však, aby někdo sledoval moje trapné pohyby. Byla jsem nadšená, že to zkusím, ale neodvážila jsem se jít na Zumbu sama. Musela jsem s sebou vzít kámošku, abychom se na sobě pobavili společně.“

zumba-slider5

„Jako dítě jsem chodila na balet, ale nikdy jsem se nepovažovala za tanečnici.“
Pozitivní naladěná Tamara, nejlepší kamarádka Sandry, říká, že byla nervózní z první hodiny Zumby, protože její taneční pohyby byly vhodné akorát tak na diskotéku po půlnoci, při zhasnutých světlech. „Také nemám velikost 38 a vida většinou štíhlé dívky okolo, které věděly všechny choreografie, s jejich ladnými pohyby, mě opravdu iritovalo.“

Navzdory jejich počátečnímu strachu se kamarádky rychle staly závislé na Zumba hodin. „Moje oblíbená část je, když se mi konečně podaří taneční krok. Na začátku mi to moc nešlo, ale teď vidím velký pokrok. Nevzdala jsem to hned po první hodině, protože vím, že na všechno je třeba čas.

A druhá věc, kdo by neměl rád skvělou taneční párty s burcující hudbou a dobrým tancem? A co je bonus, kromě toho si skvěle zacvičíte a vyformujete postavu. “ “ Souhlasím, věděla jsem, že tradiční cvičení, není něco co by upoutalo mou pozornost, tak jsem se snažila najít cvičení, které bych nepovažovala za cvičení.

Zumba je totiž zábava. Třesu celým tělem, celou hodinu, na svižné rytmy a volám to cvičení. Zbožňuji to cvičení, i přesto, že vypadám při tom směšné. Nevnímám ostatních, pouze sebe a opravdu si duševně odpočinku.“

A co si myslí dámy dnes o svých pohybech?
„Díky Zumba se na hodinu můžu cítit jako Beyonce, a to je právě to, co na zumbě miluji. S novými pohyby ze Zumby se už nebojím blýsknout ani na parketu“ směje se Tamara.