Co musím vědět před první hodinou Zumby:

1. Podstatné je vědět, že není důležité, zda jedete stejnou nohou nebo rukou jako instruktorka, nejdůležitější je abyste měli RADOST Z POHYBU . Někteří lidé si po první hodině řeknou: „Zumba je super, ale mně to vůbec nešlo, už se nepůjdu ztrapňovat“ . Tito lidé dělají obrovskou chybu! A proto  SE NIKDY nevzdávejte PO PRVNÍ HODINĚ! Písničky a choreografie se každou hodinu opakují a pomalu obměňují. Pokud jste si připadali na první hodině jako nemehlo, na druhé to bude již na 100% lépe, protože choreografie budete znát  Mrknutí.

2. ZUMBA NENÍ AEROBIK , instruktorka nekřičí při každém kroku jeho název jako je to u tohoto druhu cvičení. Při Zumbě instruktorka používá neverbální komunikaci – ukazuje do jaké strany jdeme atd. Takže pokud přijdete na Zumbu a instruktorka během cvičení nebude nic vyprávět – nedivte se.

3. Na hodinu si nezapomeňte PŘINÉST SPORTOVNÍ OBLEČENÍ A OBUV , prostě v čem se cítíte absolutně pohodlně. Nemusíte přímo na hodinu přijít ve sportovním, můžete se převléknout na místě v šatně. Nezapomínejte také na PITNÝ REŽIM , láhev s vodou by měla být součástí Vaší výbavy na Zumbu.

4. Zumba má být cvičení, při kterém zapomenete, že cvičíte. U SMIEVAJTE SA, křičte, tleskejte, Bavte se, nechte se unášet HUDBOU! Na Zumba Vás nikdo nekritizuje, klidně se uvolněte a vytancujte si dobrou náladu a postavičku .

5. Zumba hodina trvá 60 MINUT . První písnička je speciální – na rozcvičení a zahřátí těla .Zbývající jsou tradiční „zumbácke“, kde se střídají různé styly tanců a zároveň se střídají rychlé a pomalé songy. Poslední písnička je pomalá na uvolnění a protažení svalů – strečink.Je velmi důležité, aby nás po ZUMBĚ nic nebolelo, neměli jsme svalovou křeč, pouze úsměv na tváři. Mrknutí