Chceš se stát lepší milenkou? Namiř si to na Zumbu!

Je to oficiální: dobří tanečníci jsou stejně dobří milenci. Výsledky průzkumu (více než 2000 účastníků) potvrdily, že lidé, kteří se na tanečním parketu pohybují rytmicky s potřebnou dávkou pohody, jsou nejlepší v posteli. O důvod víc najít si čas pro kurzy salsy, hip-hopu, nebo Zumby.

Sexuoložka tvrdí: „Cvičení, které pro zlepšení nálady používají smyslnou hudbu, nám mimo jiné pomáhají dosáhnout intenzivněji vnímání i po stránce sexuální.“ A právě Zumbu uvádí jako nejlepší příklad. Oproti jiným cvičením, při Zumbě se klade důraz na zábavu a odreagování se. Zumba vytváří prostředí pro maximální uvolnění se a vybití nahromaděné energie.

Zumbu, která kombinuje prvky aerobiku s latinou a hip-hop kroky, praktikuje více než 10 milionů lidí na celém světě. Mnozí Zumbu viděli jen v šílených videích a okamžitě ohrnuli nosem. Mezinárodní Zumba instruktorka Tanya Beardsley nám vysvětluje, že to není tak bizarní jak to vypadá.

„Když jsem poprvé viděla reklamy na Zumbu, hned mě napadlo koho už jen může bavit toto poskakování, nakonec jsem to přece zkusila a byla to obrovská zábava – totálně jsem zapomněla, že cvičím. “ Smile

Mezi celebrity holdující na zumbě patří Shakira, Victoria Beckham, Michelle Obama nebo Eva Longoria – nedávno dokonce Wyclef Jean ohromil všechny na Zumba hodině u Tanyi v New Yorku. „Uprostřed hodiny přišel na pódium a živě odzpíval jeden ze songů, které používám v choreografiích. Nevěřila jsem vlastním očím, cvičím na pódiu s Wyclef-em z Fugees!“

tanya

Na hodině Zumby spálíte kolem 3150kJ, jednotlivé choreografie jsou založeny na intervalových trénincích, takže jedna písnička je náročnější, následující uvolňující a tak dokola. A díky tomu spalujete nadměrné tuky mnohem rychleji.

Kalorie doslova nesnášejí přerušované taneční variace. Tento druh cvičení nemůžete porovnat s ničím! „Během běhu v parku nevytáhnete ze sebe tolik energie jako při Zumbě, kde vás pohání energie ostatních cvičících.“ Tvrdí Tanya.

Ale co když neumím tančit?
Nemusíte být tanečnicí, ani ovládat rytmus“ říká Tanya. „My ženy si samy sebe mnohokrát dostatečně nevážíme, podceňujeme se, že mnoho věcí dělat nemůžeme, jen proto protože se necítíme pohodlně. Pamatujte, ledajaký pohyb je lepší než pohyb žádný!“

Pokud vám přesto chybí potřebná dávka sebevědomí, zkuste Zumbu doma před TV! Máte doma herní konzole PlayStation 3, X-box nebo Nintendo Wii? S Tanyou si můžete zacvičit, ať jste kdekoli na světě – je totiž jednou z herních postav v Zumba Fitness Party Game.

„Byl to šok vidět sebe v počítačové hře! Na druhé straně to bylo úžasné.“
Na otázku, jak se změnil její milostný život odkdy začala cvičit Zumbu, odpovídá Tanya se smíchem“ Řekněme, že Zumba není to jediné v čem jsem dobrá Smile“

Tak milé dámy, stále se mezi vámi najdou i takové, které Zumbu ještě nezkusili? Vášeň, rytmus, tanec – Dejme si na závěr jako zákusek legendární scénu z Hříšného tance (VIDEO).