6 důvodů, proč se Zumba vyplatí!

Taneční rytmy salsy, samby, merengue či cumbia v kombinaci s fitness prvky. To není nic jiného než maskované cvičení se jménem Zumba. Tato kombinace má tolik pozitivních účinků na naše zdraví! Tančit přece může každý, tak pomozme nejen našemu tělu, ale i mysli. A víte o tom, že příznivci Zumby neříkají „měl bych si zacvičit“, ale „nevím se dočkat dalšího cvičení!“

Díky cvičení Zumby posilujeme s rdce, plíce, kosti, svaly, mozek, zlepšujeme rovnováhu, snižujeme bolest, zpomalujeme proces stárnutí a nemluvě o tom, že si přitom formujeme postavu .

A to vše během jedné hodiny! Jaké jsou tedy hlavní benefity Zumby?

1. Střídáním rychlých a pomalejších rytmů posilujeme srdce a plíce.
Během rychlejšího tempa srdeční frekvence dosáhne až 200 úderů za minutu. Naše plíce mají také o práci postaráno, protože za minutu, v závislosti na věku a kondice, udělají od 12 až do 20 vdechů, což je téměř dvojnásobek než za normálního stavu, čímž zvyšujeme jejich odolnost a výdrž.

2. Zumbou si rozhýbeme celé tělo a tak zvyšujeme fyzickou kondici a spalujeme kalorie. Po pravidelných návštěvách hodin Zumby bude pro každého odměnou, že po schodech vyběhne bez problémů, ať utíká na autobus bez zadýchání.

Taneční pohyb je šetrný dokonce ik našim kostem. Zní to neuvěřitelně, ale rozhýbáním celé naší kostry, jsou naše kosti pevnější a tak zabraňujeme vzniku osteoporózy.

3. Hormon štěstí – endorfin
Úsměv . Náš mozek se také neulieva. Díky impulsům, které přijímá, vydává hormon endorfin, který nám zaručuje, že po cvičení jsme plní energie a štěstí . Tyto látky přirozeně potlačují nervové napětí, zmírňují deprese a působí uklidňujícím.

Zumba má i neuvěřitelný vliv na naši psychiku a na zvyšování našeho sebevědomí. Při dobré náladě se snižuje i bolest, dodává nám kouzelný úsměv a přináší dobrou náladu.Úsměv

4. Nové přátelství.
V kolektivu velmi rychle poznáme nové lidi. Někdo ještě pochybuje, že Zumba spojuje lidi?Mrknutí

maxresdefault

5. TANCOVAT může každý
– tvrdí učitelé latinskoamerických tanců, ale za předpokladu, že bude respektovat fyzické hranice svého těla a zohlednit svůj věk. A jelikož Zumba je kombinace různých latinskoamerického tanců, je to nesporný důkaz toho, že Zumba je opravdu pro všechny věkové kategorie.

6. Nepotřebujete partnera.
V porovnání s latinskoamerického tanci například sambou, je toto další nesporná výhoda Zumby. Také Zumba procvičuje více problematických partií těla, které samba neprotáhnete. Viz následující obrázek a posuďte sami.

A nakonec tu máme malé srovnání kolik spalujeme při jednotlivých tancích. Jen aby se nezapomnělo, při Zumbě se spálí až 1000 kalorií za hodinu! To je téměř desetina kilogramu! Samozřejmě záleží i na vašem nasazení Úsměv.

tanec kalorie 1

 

Hubněte i správným jídelníčkem!